بلاگ

همه چی درباره همبرگر 

همبرگر جدید سس همبرگر

همانطور که در مطلب قبل گفتیم ، امروزه فست فود ها یکی از پرطرفدار ترین مواد غذایی در سراسر دنیا هستند ، یکی از بهترین و سرشناس ترین این دسته مواد غذایی همبرگر ها هستند. در این مطلب قصد داریم تاریخچه ی این غذا را برای شما شرح دهیم.

تا حالا شده از خودتان سوال کنید که چرا فقط همبرگرها را در نان های گرد سرو می کنند ؟ حتما چون گرد و دایره ای اند؛ خوب برش های کالباس ها و ژامبون ها هم گرد هستند !؟ اصلا چرا اسم این غذا همبرگر است ؟ از کجا آمده و چگونه به این محبوبیت رسیده است ؟ چطور و چگونه طی سالیان سال، میلیاردها دلار برای همین غذای ساده و لذیذ مبادله شده است ؟ امروزه همبرگر یکی از ساده ترین و فراوان ترین غذاها است، شهرت بین المللی دارد و در کمتر شهری نمی توان این ساندویچ لذیذ را پیدا کرد؛ هر روز میلیون ها نفر در سراسر دنیا از این ساندویچ استفاده می کنند و شاید تعداد افرادی که به همبرگر علاقه ندارند بسیار ناچیز باشد.

ادامه مطلب

همبرگر چطور اختراع شد ؟

همبرگر تاریخچه فست فود

همبرگر (که معمولا “برگر” نامیده می شود) احتمالا برای اولین بار در قرن نوزدهم یا اوایل قرن بیستم ظاهر شد. همبرگر درواقع حاصل خواسته های جوامعی است که به سرعت درحال صنعتی شدن هستند و با ظهور طبقه متوسط و تقاضا برای تولید مواد مقرون به صرفه ، کم کم همبرگر به عنوان غذایی برای مصرف بیرون از خانه جای خودش را در سبد غذایی مردم باز کرد.

هم اکنون همبرگر را به عنوان یک غذای بین المللی میشناسند و از لحاظ محبوبیت چیزی از سوشی های ژاپنی یا پاستا های ایتالیایی کم ندارد.

ادامه مطلب

آشنایی با تاریخچه پیتزا

پیتزا تاریخچه ایتالیا

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. اما این غذای پرطرف‌دار راه درازی را پیمود تا به یک غذای جهانی تبدیل شد.

سربازان داریوش (486-521 پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند. این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد. 300 سال پیش از میلاد، یک مورخ رومی به نام Marcus Porcius Cato در کتاب خود نوشت: "گردی پهنی از خمیر که با روغن زیتون، سبزی و عسل پوشیده شده و روی سنگ پخته می‌شود" این نشان می‌دهد که رومی‌ها به پیتزا علاقه‌ داشته‌اند و آن را با فرهنگ غذایی خود سازگار کرده‌ بودند؛ چرا که روغن زیتون در روم بسیار معمول بود. علی‌رقم اینکه برخی اعتقاد دارند پیتزا از روم به جنوب ایتالیا راه یافت و تا مدت‌ها آن را غذای فقیران می‌نامید‌ند، برخی نیز عنوان کرده‌اند که این غذای بسیار خوشمزه قدمتی نسبتاً طولانی دارد و به زمان اهالی یونانی ساکن در ماگناگریسیا در جنوب ایتالیا باز می‌گردد.

ادامه مطلب
1 2